Genel Duyurular
26.02.2021

Yarı Zamanlı Araştırma Görevlisi Alımı Hakkında (Son Başvuru 3 Mart!)

Türk Hava Kurumu Üniversitesi, Havacılık ve Uzay Bilimleri Fakültesine yarı zamanlı araştırma görevlisi alımı yapılacaktır.

Belirlenen kontenjan 6 kişiliktir. Başvuru için Uçak Mühendisliği veya Uzay Mühendisliği lisans mezunu olmak gerekmektedir. Başvuruda bulunan adayların genel not ortalamaları dikkate alınacaktır. Adayların İngilizce yeterlilikleri de dikkate alınacaktır. Yarı zamanlı olarak alınacak olan araştırma görevlilerinin destek verecekleri program İngilizce olduğu için adayların ya İngilizce bir lisans programından mezun olmaları ya da İngilizce seviyelerini bir yabancı dil sınavı ile belgelemeleri gerekmektedir. Başvurusu kabul edilen adaylar 2020-2021 Bahar Dönemi sonuna kadar görevlendirilecek olup adaylardan bu tarihe kadar çalışacaklarını taahhüt etmeleri beklenmektedir. Başvuru için son tarih 3 Mart 2021 olup başvuru sonuçları 5 Mart 2021 tarihinde ilan edilecektir. Başvurusu kabul edilen adayların 8 Mart 2021 Pazartesi günü itibariyle akademik faaliyetlere destek vermeye başlamaları planlanmaktadır.

Başvuru için öz geçmişinizi, transkriptinizi ve dil yeterlilik belgenizi fakülte sekreterimiz İlknur Uğurluoğlu’na (e-posta adresi:“iugurluoglu@thk.edu.tr”)  e-posta aracılığı ile gönderebilirsiniz. Gönderdiğiniz e-postanın bilgi satırına Uçak Mühendisliği ve Uzay Mühendisliği bölüm başkanlarını da ekleyiniz.