Genel Duyurular
30.03.2020

Uzaktan Eğitim Hakkında

Değerli Öğrencilerimiz,

Hepinizin malumu olduğu üzere olağanüstü günlerden geçmekteyiz. COVID-19 salgını hepimiz için ciddi bir tehdit oluşturmaktadır. Bu minvalde, Yükseköğretim Kurulu’nun kararıyla bahar dönemi boyunca örgün eğitim yapılmayacak, eğitim-öğretim faaliyetleri uzaktan eğitim ile gerçekleştirilmeye devam edecektir (Bu konuda YÖK Başkanı Saraç’ın ayrıntılı basın açıklaması için lütfen tıklayınız). Türk Hava Kurumu Üniversitesi olarak uzaktan eğitim faaliyetlerimiz 6 Nisan 2020 tarihinde başlayacaktır (Ayrıntılı bilgi için lütfen tıklayınız).

Havacılık ve Uzay Bilimleri Fakültesi uzaktan eğitim faaliyetlerini MS Teams ve Moodle platformları üzerinden yürütecektir. Fakültemiz tarafından 2019-2020 Bahar Dönemi’nde açılmış derslere ait uzaktan eğitim platform bilgilerine ulaşmak için lütfen tıklayınız. Bu platformlarla ilgili herhangi bir sorununuz varsa ve ne yapacağınızı bilmiyorsanız, lütfen akademik danışmanınıza ve ilgili dersin öğretim elemanına danışmaktan çekinmeyiniz.

Ortak derslerle ilgili ayrıntılı bilgi için lütfen tıklayınız. Diğer fakültelerden aldığınız dersler için de ilgili fakültenin ağ sayfasını takip ediniz. Hazırlık sınıfındaki fakültemiz öğrencileri Yabancı Diller Bölümü’nün ağ sayfasını takip ediniz.

Bu süreçte, üniversite bağlantılı hesaplarınızı (e-posta, Öğrenci Bilgi Sistemi, vb.) aktif tutmanızı ve sık sık kontrol etmenizi, duyurularımızı takip etmenizi önemle rica ederiz.

Son olarak, içinde bulunduğumuz durumun risklerini doğru anlayarak kendinizi ve sevdiklerinizi korumanızı rica ve temenni eder, sağlıklı günler dileriz.